רישוי תכשיר נולי (Noli, לשעבר שמר) בישראל

לידור אלמנטס וקופרט (Koppert) שמחות לבשר כי השלימו את תהליך הרישום מחדש של התכשיר הביולוגי למניעת המחלות.

רישוי תכשיר נולי (Noli, לשעבר שמר) בישראל

התכשיר נולי (Noli, לשעבר "שמר"), המשמש למניעת מחלות כמו בוטריטיס ומוניליניה, נרשם מחדש בישראל בזכות המאמצים המשותפים של לידור אלמנטס ו-קופרט (Koppert Biological Systems). משלוח ראשון של המוצר מתוכנן לרבעון הראשון של 2021.

נולי (Metschnikowia fructicola NRRL Y-27328), אשר התגלה על-ידי פרופ' סמיר דרובי ועמיתיו במכון וולקני בישראל באמצעות בידוד שמרים טבעיים שנמצאו בכרם, ידוע ביעילותו כטיפול ביולוגי מונע ופועל תוך קולוניזציה מהירה של הפרי או איזור התפרחת. פצעים קטנים בפרי או בתפרחת הם סיכון פוטנציאלי להתפתחות פטריות פתוגניות כמו בוטריטיס ומוניליניה. סוכרי הפרי הם מקור מזון מושלם עבורם. נולי מנצל אף הוא את סוכרים אלו אבל מפתחת מהר יותר ומתגבר על הגורמים הפתוגניים.

נולי שווק בעבר תחת השם "שמר" בישראל אבל לא היה זמין בשוק מאז שרישויו הסתיים. אחרי שקופרט רכשה את המוצר ומיתגה אותו מחדש תחת השם נולי, לידור אלמנטס וקופרט איחדו כוחות כדי לרשות מחדש את המוצר. פיטר אוסטרס, מנהל המוצר מטעם קופרט: "הרישוי מחדש של המוצר בישראל הוא צעד גדול קדימה. לא רק שהוא פותח הזדמנויות רבות בישראל, אלא הוא גם סולל את הדרך לרישוי המוצר לגידולים ומדינות נוספות. אנחנו בודקים אפשרויות נוספות לשימוש בנולי לאחר קטיף." אופיר נאות, מנהל הפיתוח והרגולציה בלידור אלמנטס: "הרישום מחדש של נולי בישראל הוא חדשות מעולות לחקלאים בישראל. אנו שמחים לספק את המוצר וממשיכים במשימתנו להביא תכשירים חדשניים מהשורה הראשונה בעולם לישראל."

התפתחות מעניינת אחרת אשר נחקרת על-ידי מכון וולקני, לידור אלמנטס וקופרט היא היעילות של נולי כנגד אספרגיליוס בעצי דקל בזמן פריחה. נרשמו תוצאות מבטיחות במשך שלוש שנים ברציפות.

פורסם במקור על-ידי קופרט ב-13 בינואר, 2021.

מדריך הגנת הצומח